comintour.net
stroidom-shop.ru
obystroy.com
  • Електронна бібліотека Університету сучасних знань

21 лютого 2019 року з нагоди Міжнародного дня рідної мови відбулася творча зустріч із Михайлом Федотовичем Слабошпицьким, відомим діячем культури України, секретарем НСПУ, директором Ліги українських меценатів, співголовою координаційної ради Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

 

20190221 134359Зустріч відкрив голова правління Товариства «Знання» України, президент Університету сучасних знань, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Василь Іванович КУШЕРЕЦЬ.

Михайло Слабошпицький розповів учасникам заходу про те, як створювався і розгортав свою діяльність Міжнародний конкурс української мови імені Петра ЯЦИКА, вдячно згадав, як його тоді підтримав міністр освіти України, академік Василь Григорович КРЕМЕНЬ, розповів, як крок за кроком, долаючи радянські стероотипи, він і його колеги доносили до українців значення для них рідної їм української мови, виховували любов до неї при кожній зустрічі в містах і селах України. Навів приклад мужньої і невтомної діяльності в цьому відношенні української діаспори, якравим втіленням чого стала сподвижницька діяльність Петра ЯЦИКА.20190221 134512

У заході взяв участь відомий мовознавець, автор підручників з української мови, професор Іван Пилипович ЮЩУК, який створив "Словник українська мови VІ століття".

Професор закликав студентів Університету сучасних знань брати за приклад нашого невтомного громадського діяча – Михайла Слабошпицького. Він зазначив, що книги Слабошпицького про таких видатних українців, як Петро ЯЦИК і Марія БАШКИРЦЕВА уже багато років сприяють патрітичному вихованню українців.

Василь Федорович Василашко, учений секретар Товариства «Знання» України, віце-президент Університету сучасних знань, заслужений журналіст України, відзначив, що глибоке знання рідної мови нерозривно пов'язано із її розвитком, утвердженням, підвищенням ролі в житті суспільства.

 minosviti

 minosviti

 minosviti      Pravologo