comintour.net
stroidom-shop.ru
obystroy.com
  • Електронна бібліотека Університету сучасних знань

Всіх зацікавила натхненна зустріч з лауреатами літ. премії ім. Лесі Українки Анатолієм Качаном і Марією Морозенко, які задушевно розповіли про свою творчість, прочитали вірші.

Анатолій Качан як секретар НСПУ привітав "Знання" зі святом поезії, сам оригінально прозвучав як поет-мариніст, захоплено оповів про Чорне море як натхненника його творчості тощо.

Марія Морозенко представила книгу про отамана Сірка, зігріла душі віршами про матір і про кохання, подарувала "Знанню" відеозапис збірки творів дитячих письменників.

Щемливі поезії про Україну, з книги для воїнів АТО "Білий голуб", про матір читала поетеса, директор Коледжу, кандидат педагогічних наук Тетяна Петровська.

Поділився секретами творчості, прочитав вірші Бориса Олійника і Миколи Вінграновського голова Київської міської організації Товариства. керівник об'єднання драматургів НСПУ, професор УСЗ Василь Неволов.

Зворушили присутніх вірші, прочитані студентами. Від Київської гімназії № 39 виступили зі своїми творами Ілля Харламов і Настя Алєксєєва.

Особливо мені сподобався вірш студентки УСЗ Сніжани Ковальчук "Ні - в Донбасі війні!", який прочитала студентка Вікторія Негрішна, а також вірш студентки коледжу Ольги Науменко "Радість людям віддам", які ми опублікуємо.

А подаємо ще шкільний вірш про рідну мову Марії Морозенко:

У всіх народів рідна мова є -
Коштовний дар і роду праоснова.
А слово рідне - надбання моє,
Правічна пісня колискова.

Храни її, шануй, із юних літ
Торкайся ніжно откровення слова.
Єднає нас в прекрасний, дужий рід,
Праматір наша - УКРАЇНСЬКА МОВА.

Нехай у даль тебе покличе світ,
В чужих краях відчуєш смак принади -
Плекай ти мови калиновий цвіт
Й на мить не смій ти рідне слово зрадить!

Василашко В.Ф.: "Серед віршів, які я читав, подаю один - у рік 85-річчя Голодомору. Вірш, написаний і прочитаний на літоб'єднанні Держуніверситету у Львові у 1963 році. Але згаданий цей вірш був старостою курсу незабутнім Михайлом Мигалем, як ми зустрілися на 40 років після закінчення ВНЗ, і згодом був опублікований у книжці "Голодомор на теренах Поділля і Донбасу" (К. Знання України",с7-8, видання - у співавторстві з Петром Швецем)":

Завмерли усмішки на лицях,
Напились крові прапори.
У злом заряджених зіницях
Димлять бікфордові шнури.

Завмерли честь і глузд, і совість,
Надія дотліва, як гніт,
І з димарів вилазять сови
Востаннє зиркнути на світ.

Усохла сила, спухла воля,
Без тилу фронт ... І для малят
На "братні ями" врізав поля,
Не врізав дуба волі кат!..

На завершення бажаємо шанувальникам поезії, щоб усі наступні дні в цьому році були їм поетичними!

Повідомляємо, що інформація прес-служби про День позії і відеозапис відзначення свята будуть розміщені на Сайті Товариства "Знання".

 minosviti

 minosviti

 minosviti      Pravologo