comintour.net
stroidom-shop.ru
obystroy.com
  • Електронна бібліотека Університету сучасних знань

26 квітня 2019 року студенти Київського коледжу ПВНЗ «Університет сучасних знань» відвідали меморіальний музей відомого письменника, драматурга, лібретиста Михайла Булгакова (1891 р., Київ — 1940 р. — Москва), щоб доповнити і розширити знання, отримані на лекціях із всесвітньої літератури.

Музей присвячено київському періоду життя Булгакова. Тут, у двоповерховому будинку на Андріївському узвозі № 13, письменник і його родина мешкали з 1906 до 1919 року. У романі «Дні Турбіних» автор «оселив» своїх героїв на другому поверсі цього особняка.P90426-141837

Колектив музею надзвичайно творчо і нетрадиційно підійшов до вирішення експозиції, що викликало велике зацікавлення у студентів коледжу. Експозиція зроблена двокольоровою: справжні речі родини Булгакових чергуються з білими моделями, муляжами втрачених предметів побуту та міфічних, літературних рис інтер'єру. Історії родини Булгакових та літературних героїв Турбіних переплітаються у просторі декількох кімнат.P90426-151920

Студенти захоплено сприйняли розповідь екскурсовода про дитячі та юнацькі роки Михайла Булгакова, проведені в цьому будинку, про його велику родину, де дружно жили батьки письменника та їхні семеро дітей, про його навчання у медичному закладі та лікарську практику. Вразила відвідувачів музею велика шафа з книжками автора, які перекладені на 36 мов народів світу — це все подарунки від шанувальників Булгакова. Серед творів — «Майстер і Маргарита», «Біла гвардія», різні оповідання, п'єси тощо.P90426-141122

Студенти були в захваті, коли під час подорожі по музею засвітилися зірки, які марилися герою «Білої гвардії» Олексію Турбіну, з'явилося полум'я, яке намагалося спалити рукописи, які «не горять», а над усім цим падав сніг у кімнату, нібито прямо з космічного простору.

Зацікавила розповідь про творчу атмосферу, що панувала в родині Булгакових, про «журфікси» — творчі вечори, які вони постійно проводили, де звучала жива музика, відбувалися різні вистави. Ці традиції нині продовжують музейні працівники на «Булгаківській веранді».

Сам будинок, у якому мешкали Булгакови — один із найважливіших експонатів. Реставруючи цю будівлю, спиралися на збережені документи особистих зібрань і державних архівів Києва. Реставратори зберегли деякі оригінали: пічні кахлі, паркет у двох кімнатах, частину парадних сходів тощо. В експозиції нині понад 2800 експонатів. Чимало речей до музею передала племінниця Михайла Булгакова, нащадки його друзів, меценати.

У колективі музею 25 співробітників, усі вони справжні професіонали, залюблені у свої дослідження. Це відчувають відвідувачі. Так, наприклад, після розповіді, студенти відповіли екскурсоводу: «Запитань немає, а вражень багато».

Викладач коледжу Н.В.Уютнова (Кир'ян), відома письменниця і журналіст відзначила важливість відвідування музею для студентів з метою збагачення та поповнення знань із зарубіжної літератури.

 minosviti

 minosviti

 minosviti      Pravologo