comintour.net
stroidom-shop.ru
obystroy.com
  • Електронна бібліотека Університету сучасних знань

Кожної весни під лісовим покровом відбувається диво - зацвітають ранньоквітучі рослини. Чи може бути щось красивішим за квітку, що розкриває назустріч сонцю свої пелюстки?.. Підсніжник, пролісок, сон-трава, конвалія - яка краса! Та виявляється, що ця краса беззахисна перед людиною: заради скороминучої втіхи люди винищують цілі галявини рідкісних рослин! Весна - це свято відновлення і відродження природи. Але, щоб у природи було майбутнє, необхідно вже від сьогодні про це турбуватися.

 На території України налічується 33 види первоцвітів: підсніжники, проліски, ряст, сон чорніючий і великий, тощо. З них сон чорніючий та великий, цибуля ведмежа, підсніжник білосніжний занесені до Червоної книги України. Загроза знищення цих видів існує реально. Справа в тому, що у раньоквітучих рослин поживні речовини накопичуються у цибулині і весь рік вони готуються до цвітіння. І якщо зірвати ледь розкриту квітку, рослина може загинути. Тому, не треба себе тішити, якщо квітка зірвана без цибулини, рослина не ушкоджена.

В цьому році студенти Київського коледжу Університету сучасних знань долучились до участі у природоохоронній акції «Первоцвіти під охороною», яку проводить Київський міській Будинок природи. Завдання природоохоронної акції – привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів; потрібно навчитись відчувати та оберігати цю надзвичайну красу та формувати у підростаючого покоління природоохоронні навички, прищеплювати елементарні поняття екологічної культури.

Долучившись до акції, під керівництвом викладача О.Л.Фоміної, студенти 1-го курсу провели агітаційну роботу і випустили два плакати-заклики: «Купив первоцвіти – став браконьєром» та «Збережи первоцвіти для себе та для інших». Своїми плакатами студенти закликають не руйнувати місця зростання первоцвітів, не зривати первоцвіти під час цвітіння, не купувати їх, тоді первоцвіти не будуть продавати на ринках. Також вони нагадали і про те, що згідно чинного в Україні природоохоронного законодавства збір і торгівля рослинами, занесеними до Червоної книги України, заборонені.

IMG 20180410 103748 IMG 20180410 122947
IMG 20180410 134749 IMG 20180410 134920

 minosviti

 minosviti

 minosviti      Pravologo